Biura coworkingowe, to się opłaca!

admin on 28 listopada, 2019

Coraz więcej osób pracuje zdalnie lub w wolnych zawodach. Praca zdalna wielu osobom kojarzy się z pracą w domu lub kawiarni. Jednak nie do końca tak musi to wyglądać. Świetnym rozwiązaniem są biura coworkingowe.

Czym jest coworking?

Coworking to nic innego jak dzielenie przestrzeni biurowej z innymi osobami. Ze współdzielonych biur najczęściej korzystają freelancerzy, początkujące, małe firmy i właściciele jednoosoobywych firm. Popyt na takie miejsca jest ogromny. NIc więc dziwnego, że biur coworkingowych powstało i nadal powstaje w Polsce całkiem sporo.

Jak to wygląda w praktyce?

W biurze coworkingowych wynajmuje się biurko. W ofercie są wynajmy jednorazowe oraz różnego rodzaju karnety na określoną liczbę wykorzystań miejsca biurowego w miesiącu. Do dyspozycji wynajmującego powinna być kuchnia, łazienka oraz bardzo przydatne salki konferencyjne/szkoleniowe z wyposażeniem technicznym.

Komfortowe warunki pracy

Pamiętajmy, że biura coworkingowe to miejsca, w których ludzie przychodzą popracować. Należy w nich zapewnić komfortowe warunki, wygodne krzesła, przestronne biurka, dobre oświetlenie i miłą, profesjonalną atmosferę.

Biura coworkingowe powinny sprzyjać koncentracji i kreatywności (dobrze, jeśli w pomieszczeniu znajdą się rośliny). Przy ich projektowaniu zapomnijmy jednak o oddzielających wszystkich pracowników ściankach. Ludzie przychodzą tu również, aby przebywać z innymi ludźmi, więc w dynamice relacji między wynajmującymi biurka, dobrze znaleźć złoty środek. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie integracyjnej części wspólnej np. obok kuchni.

Biuro coworkingowe to dobry pomysł na biznes oraz miejsce, w które warto inwestować, zarówno od strony inwestora jak od wynajmującego biurko pracownika.

biuro coworkingowe, biurka, ludzie

biuro coworkingowe, biurka, lampy, ludzie

ludzie pracujący przy jednym długim biurku

0 comments
Post a comment